Movember - pro veřejnost

Karcinom prostaty

 

Karcinom prostaty [1] (neboli také rakovina prostaty) představuje v Evropě druhý nejčastější typ nádorového onemocnění u mužů a je třetí nejčastější příčinou úmrtí mužů na zhoubný nádor. Postihuje osoby mužského pohlaví již od 40 let věku (nejčastěji se objevuje kolem 70. roku). V mnohých případech probíhá bezpříznakově nebo jsou jeho projevy zpočátku mírné. Pacient jim tak nevěnuje pozornost (potíže při močení apod.). Je-li objeven včas, má dobrou prognózu. V pokročilých stádiích metastázuje, zvláště do kostí. V roce 2011 bylo v České republice diagnostikováno asi 6 500 nových případů karcinomu prostaty (http://www.svod.cz) a incidence neustále roste [2].

Příčina onemocnění rakoviny je nejistá. Rizikovými faktory jsou věk, obezita a dědičnost. Jako indikátor onemocnění slouží hodnota tzv. Prostatického specifického antigenu (PSA). V případě patologicky zvýšené hladiny PSA se stanovuje i tzv. Index zdraví prostaty (PHI), což je kombinace 3 markerů vysoce specifických pro karcinom prostaty.

V průběhu měsíce listopad od nás můžete v rámci akce Movember získat poukaz na vyšetření Prostatického specifického antigenu (PSA) zdarma a výraznou slevu na stanovení PHI indexu v případě patologicky zvýšené hladiny PSA.

Odpovězte na níže uvedené otázky a odešlete vyplněný formulář. Obratem vám poštou zašleme speciální žádanku (poukaz) pro otestování PSA zdarma a promo kód se slevou na případné vyšetření PHI indexu spolu se seznamem laboratoří, kde je možné tyto slevy uplatnit.

 

 

Akce byla ukončena k 30.11.2017.

Děkujeme.

 

Formulář byl úspěšně odeslán!

Formulář nelze odeslat. Zkuste to prosím znovu.


         

         

         

Pokud výsledek vašeho Prostatického specifického antigenu (PSA) bude mimo normální hodnoty, můžete využít poukázku se speciálním promo kódem a nechat si vyšetřit Index zdraví prostaty (PHI) v téže laboratoři za cenu 300,- oproti standartním 1500,-. Více se o Indexu zdraví prostaty dočtete zde.

Reference:
[1] Rakovina (karcinom) prostaty | Mojeprostata.cz.
[2] Národní onkologický registr