COULTER® AcT diff2™

COULTER® Ac•T diff2™ je nejkomfortněji vybaveným  typem z řady hematologických analyzátorů AcT – tedy   přístrojů určených svou výkonností 60 vzorků za hodinu pro menší provozy. Jedná se o plně automatický hematologický analyzátor měřící a vyhodnocující 18 hematologických  parametrů (viz technická dokumentace) včetně 3 histogramů z plné nebo kapilární krve v uzavřeném nebo otevřeném systému. Diferenciální  rozpočet  leukocytů je vyhodnocován na základě objemového třídění buněk po reakci s lyzačním činidlem (třípopulační, objemový diferenciál). Pro takto vyhodnocený diferenciál není potřeba žádná další reagencie. Systém se skládá z vlastního  analyzátoru se zabudovaným displejem, interface pro připojení k externímu PC (RS 232) a grafické tiskárny.


Analyzátor aspiruje pouze 16 μl krve, po aspiraci v otevřeném systému se automaticky omyje aspirátor. Po změření vzorku jsou data přehledně zobrazena na displeji analyzátoru a podle potřeby vytištěna a přenesena do laboratorního informačního systému. Posledních 250 změřených výsledků je uchováno v pracovní databázi přístroje. Pro systém kontroly kvality jsou k dispozici 3 soubory (normal, high, low) s kapacitou 279 výsledků.


Obsluha je velmi jednoduchá pomocí dotykového displeje  a systému velmi názorných ikon. Tento systém ikon  je využit rovněž pro indikaci chybových stavů.  Přístroj je zkonstruován bez kompresoru a má tedy velmi tichý chod a minimální spotřebu elektrické energie (120 W). K dispozici jsou přehledné manuály  pro obsluhu  v české verzi. Údržba je minimální a naprosto nenáročná. Vzhledem k těmto vlastnostem je analyzátor vhodný i pro terénní nasazení (mobilní odběrová centra, polní nemocnice, …) a je v těchto provozech běžně využíván. Analyzátor má celou řadu patentovaných technologií (trojí počítání všech parametrů, Fit-Platelet Procedure, …), které zabezpečují maximální spolehlivost, kvalitu a „důvěryhodnost“ výsledků i v případě problematických trombopenických vzorků.

 

Měřené parametry: WBC, RBC, Hgb, HCT, MCV,  MCH, MCHC, RDW, PLT, MPV, PCT, PDW, Lymph (%, #), Mono (%, #), Gran (%, #). Tištěné histogramy pro WBC, PLT a RBC.

 

Více informací…