34. číslo časopisu In Vitro Diagnostika

Právě vychází 34. číslo časopisu In Vitro Diagnostika. Časopis je pravidelně vydáván společností Beckman Coulter Česká republika a je určen čtenářům z diagnostických, vědecko-výzkumných a biotechnologických laboratoří. Obsah čísla si můžete stáhnout elektronicky zde, nebo jej můžete pravidelně a zdarma odebírat v tištěné formě. Pokud máte o zasílání časopisu zájem, kontaktujte nás.
V aktuálním vydání naleznete kromě jiného tyto články:


Realizace sjednocení a výměny laboratorní přístrojové techniky ve zdravotnických zařízeních společnosti AGEL a.s.

Společnost Laboratoře AGEL a.s. jako součást největší privátní sítě zdravotnických zařízení v České republice disponuje komplexní nabídkou laboratorních vyšetření v klinické biochemii, klinické hematologii, klinické imunologii a alergologii, klinické mikrobiologii a parazitologii, lékařské genetice a patologii. V rámci neustálé snahy o zvyšování kvality péče o pacienty se vedení společnosti rozhodlo sjednotit své laboratoře po stránce metodologické a přístrojové. Jejich partnerem se v tomto projektu stala právě společnost Beckman Coulter. Na straně 4.

Implementace první automatické linky PowerExpress v ČR

V rozhovoru s Ing. Kamilem Řádou, ředitelem laboratorně diagnostického centra PREVEDIG spol. s r.o., se dozvíte, co je přimělo k záměru automatizovat jejich laboratorní pracoviště, jak byla tato změna okolím vnímána, jak celý proces probíhal a jak následně hodnotí instalaci a implementaci. Na straně 18.


Čím vším nás může překvapit imunitní trombocytopenie

MUDr. Lenka Bultasová z Oddělení klinické biochemie a hematologie FN Plzeň nás ve své kazuistice seznámí s problematikou imunitní trombocytopenie, která patří mezi autoimunitně podmíněná onemocnění, s nimiž se klinický hematolog setkává ve své ambulanci poměrně často. Na straně 21.

Nová stolní centrifuga Avanti J-15

Společnost Beckman Coulter představila u příležitosti 70. výročí počátku výroby první komerční ultracentrifugy novou generaci stolních vysokovýkonných centrifug Avanti J-15. Nová generace navazuje na předchozí modely Allegry X-12 a X-15. V jejím vývoji se ještě více zohlednily pokročilé požadavky uživatelů, využily se nejnovější technologie a rovněž dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou ultracentrifug. Na straně 26.