31. číslo časopisu In Vitro Diagnostika

Právě vychází 31. číslo časopisu In Vitro Diagnostika. Časopis je pravidelně vydáván společností Beckman Coulter Česká republika a je určen čtenářům z diagnostických, vědecko-výzkumných a biotechnologických laboratoří. Obsah čísla si můžete stáhnout elektronicky zde, nebo jej můžete pravidelně a zdarma odebírat v tištěné formě. Pokud máte o zasílání časopisu zájem, kontaktujte nás.
V aktuálním vydání naleznete kromě jiného tyto články:


Beckman Coulter DxH500, nový člen rodiny analyzátorů UniCel DxH500 Family

DxH500 je prvním modelem z nové řady hematologických analyzátorů UniCel DxH, jenž je určen pro menší a střední laboratoře jako náhrada za stále používané analyzátory řady AcT a HmX, nebo jako statimový analyzátor pro pediatrické vzorky, či coby záložní analyzátor pro velké rutinní provozy. Na straně 4.


St. Louis a jeho Gateway Arch v novorodeneckom skríningu

Newborn screening: Gateway to healthy babies – novorodenecký skríning ako brána ku zdravým deťom je paralelou ku Gateway Arch, architektonickému symbolu – bráne – v St. Louis. Ten sa stal v dňoch 29. februára – 3. marca symbolom odborníkov celého sveta, ktorí diskutovali a odovzdávali svoje poznatky v takej prospešnej preventívnej aktivite, akú novorodenecký skríning predstavuje. Na straně 9.


Mikrobiolog pod palbou

I za nenápadnou postavou a prací mikrobiologa ve fakultní nemocnici se může skrývat víc adrenalinu nežli v televizním seriálu. Přesvědčí vás o tom MUDr. Miroslav Fajfr. Na straně 17.