Movember - pro veřejnost

Karcinom prostaty

 

Karcinom prostaty [1] (neboli také rakovina prostaty) představuje v Evropě druhý nejčastější typ nádorového onemocnění u mužů a je třetí nejčastější příčinou úmrtí mužů na zhoubný nádor. Postihuje osoby mužského pohlaví již od 40 let věku (nejčastěji se objevuje kolem 70. roku). V mnohých případech probíhá bezpříznakově nebo jsou jeho projevy zpočátku mírné. Pacient jim tak nevěnuje pozornost (potíže při močení apod.). Je-li objeven včas, má dobrou prognózu. V pokročilých stádiích metastázuje, zvláště do kostí. V roce 2011 bylo v České republice diagnostikováno asi 6 500 nových případů karcinomu prostaty (http://www.svod.cz) a incidence neustále roste [2].

Příčina onemocnění rakoviny je nejistá. Rizikovými faktory jsou věk, obezita a dědičnost. Jako indikátor onemocnění slouží hodnota tzv. Prostatického specifického antigenu (PSA). V případě patologicky zvýšené hladiny PSA se stanovuje i tzv. Index zdraví prostaty (PHI), což je kombinace 3 markerů vysoce specifických pro karcinom prostaty.

V průběhu měsíce listopad od nás můžete v rámci akce Movember získat poukaz na vyšetření Prostatického specifického antigenu (PSA) zdarma a výraznou slevu na stanovení PHI indexu v případě patologicky zvýšené hladiny PSA.

Odpovězte na níže uvedené otázky a odešlete vyplněný formulář. Obratem vám poštou zašleme speciální žádanku (poukaz) pro otestování PSA zdarma a promo kód se slevou na případné vyšetření PHI indexu spolu se seznamem laboratoří, kde je možné tyto slevy uplatnit.

 

Formulář

Formulář byl úspěšně odeslán!

Formulář byl úspěšně odeslán!

Formulář nelze odeslat. Zkuste to prosím znovu.


         

         

         

Pokud výsledek vašeho Prostatického specifického antigenu (PSA) bude mimo normální hodnoty, můžete využít poukázku se speciálním promo kódem a nechat si vyšetřit Index zdraví prostaty (PHI) v téže laboratoři za cenu 300,- oproti standartním 1500,-. Více se o Indexu zdraví prostaty dočtete zde.

Reference:
[1] Rakovina (karcinom) prostaty | Mojeprostata.cz.
[2] Národní onkologický registr